Blog
7 grudnia 2020

Anthony Joshua vs Kubrat Pulev. Kursy bukmacherskie na boks 12.12.2020

To już pewne: walka Anthony Joshua vs Kubrat Pulev odbędzie się 12 grudnia. Przełożone z 20 czerwca (w związku z pandemią koronawirusa) spotkanie zaplanowano na O2 Arena, znajdującej się w Londynie. W ostatnich dniach potwierdziła się również informacja o tym, że pomimo obecnej sytuacji pandemicznej, 1000 widzów będzie mógł bezpiecznie uczestniczyć w tym spotkaniu na żywo. Kim są obydwaj bokserzy, gdzie można będzie obejrzeć walkę i kto jest faworytem spotkania? O tym wszystkim poniżej.

Anthony Joshua sylwetka mistrza w pigułce

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua jest urodzonym w 1989 roku brytyjskim bokserem wagi ciężkiej. W 2011 roku w mistrzostwach świata amatorów w Baku uzyskał srebrny medal w wadze superciężkiej, a właściwą karierę zawodową w boksie rozpoczął w 2013 roku.

W ciągu kolejnych lat swojej kariery zdobył m.in. pasy WBA, IBF, a także WBO w wadze ciężkiej. Pokonał m.in. Charlesa Martina, Erica Molinę, Władymira Kliczko czy Andy’ego Ruiza Jr (w pojedynku rewanżowym).

Kubrat Pulew sylwetka pretendenta w pigułce

Kubrat Wenkow Pulew to urodzony w Bułgarii w 1981 roku bokser wagi ciężkiej oraz superciężkiej. W swej karierze uzyskał m.in. Mistrzostwo Europy w wadze superciężkiej w wieku 27 lat (2008). Od 2011 roku jest międzynarodowym Mistrzem International Boxing Federation (IBF) w wadze ciężkiej. Od 2012 roku jest mistrzem Europy European Boxing Union (EBU) w tej samej kategorii wagowej. Wygrywał m.in. z Joeyem Abellem czy Hughie Furym. W 2014 roku przegrał z Władimirem Kliczko walkę o tytuł mistrza świata IBF.


Sprawdź też: Jak założyć konto tymczasowe?


Kto faworytem walki między Joshuą a Pulewem?

Walka pomiędzy Joshuą a Pulevem będzie pierwszym starciem dla obrońcy tytułu od czasu odebrania pasów Andy’emu Ruizowi Jr w zeszłym roku. Jeśli zaś chodzi o Puleva, walka ta będzie dla niego drugą szansą na uzyskanie pasa, po pierwszej próbie z 2014 roku, kiedy to przegrał walkę o to samo trofeum z Władimirem Kliczką.

Jeśli chodzi o szanse obydwu zawodników, wydają się one być dość wyrównane. Anthony Joshua prezentuje obecnie wysoką formę, z drugiej jednak strony – Pulev przegrał jedynie z wyżej wspomnianym Kliczko. Zdania w kuluarach również zdają się być podzielone. W opinii Frazera Clarke’a, choć Pulev wydaje się być niepokonany, to Joshua bardzo zmienił się jako zawodnik, co sprawia, że nie wolno go lekceważyć. Jednocześnie, jak podkreśla Bob Arum, Pulev jest mocno zmotywowany, a jego forma zdaje się stawiać go na zdecydowanie lepszej pozycji jeśli chodzi o potencjalny wynik walki. Uważa on, że walka zakończy się zdecydowanym zwycięstwem Bułgara.

Anthony Joshua – Kubrat Pulew typy i kursy bukmacherskie

Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie w kwestii tej walki, zdecydowana większość fanów jest przekonana o zwycięstwie Joshuy. Na Bułgara stawia zdecydowanie mniej osób, a duża część wielbicieli boksu uważa, że Brytyjczyk wygra przed czasem.


Zobacz też: Ciekawostki o ME 2020 w piłce nożnej


Zdecydowaną mocną stroną Pulewa jest jego prawy sierpowy, który zapewnić Bułgarowi aż 14 zwycięstw przez nokaut w jego karierze. Jednocześnie, nie jest tak szybki jak ostatni przeciwnik Joshuy, Ruiz. Tymczasem to właśnie tempo walki może okazać się istotne, gdyż według przewidywań specjalistów – Brytyjczyk może próbować prowadzić tę walkę z dystansu, tak jak zrobił to podczas rewanżu z Ruizem. To może doprowadzić do zmęczenia Bułgara i wygranej.

Joshua jest znany z szybkiego tempa walki, choć wydaje się, że mógł wyciągnąć lekcję z poprzedniej porażki z Ruizem i obecnie, jego taktyka może opierać się na próbie wyczerpania Bułgara.

Gdzie i kiedy oglądać walkę?

Spotkanie można będzie śledzić online, m.in. za pośrednictwem platformy DAZN (dostępny angielski komentarz, a miesięczna opłata abonamentowa streamingu DAZN to 7,99 zł). Podczas gdy całe spotkanie rozpocznie się około 17 w Wielkiej Brytanii – czyli w okolicach 18 czasu polskiego, to główne spotkanie pomiędzy Joshuą a Pulewem ma się rozpocząć w okolicach 22:30 (23:30 w Polsce).

5/5 - (47 votes)