Blog
20 czerwca 2020

Co to jest konto tymczasowe u bukmachera? Gdzie je założyć?

Na polskim rynku bukmacherskim robi się coraz ciaśniej. Pod koniec maja tego roku wystartował już 16 operator oferujący zakłady bukmacherskie online – BetX. A to jeszcze nie koniec, gdyż wedle zapowiedzi w tym roku ma wystartować także MR BET. Wielu potencjalnych graczy może się zastanawiać, który z tych buków jest dla niego najlepszy. Między innymi jednym z rozwiązań, które może pomóc w rozwiązaniu tej kwestii jest możliwość założenia konta tymczasowego. Innymi słowy konta gracza na próbę, gdzie można szybko przetestować funkcjonalność buka. Na czym ono polega i jak je założyć? O tym poniżej.

Rejestracja u legalnego bukmachera w Polsce

Zakładami bukmacherskimi określa się koncesjonowaną rozrywkę, która polega na obstawianiu zakładów przez gracza. Rozrywka ta przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych. Aczkolwiek nawet bez przesłania skanu dowodu tożsamości, bukmacher ma możliwość weryfikacji wieku gracza, a robi to poprzez sprawdzenie numeru PESEL podanego w formularzu podczas rejestracji. Należy zaznaczyć, iż nie warto ryzykować z podawaniem fałszywego numeru PESEL. Jest to po prostu przestępstwo, za które można zostać ukaranym. Jak również w sytuacji, gdy gracz będzie chciał pozostać u danego bukmachera na dłużej i wypłacić zgromadzone pieniądze to i tak będzie musiał podać brakujące dane, wtedy kłamstwo wyjdzie samo i nie będzie możliwości nic z tym zrobić.
W takim razie co to jest konto tymczasowe u bukmachera? Jest to nic innego, jak profil gracza, który umożliwia obstawianie zakładów w internecie, jeszcze zanim przejdzie się przez cały proces sprawdzania danych.

Z możliwości tej można skorzystać przede wszystkim w sytuacji, gdy nie dany gracz nie ma możliwości zeskanowania dowodu osobistego w danej chwili, a zależy mu na jak najszybszym obstawieniu zakładu. Legalni bukmacherzy dopiero w 2018 roku zaczęli wprowadzać konta tymczasowe. Było to możliwe dopiero po wprowadzeniu odpowiednich przepisów prawnych przez MF. Pionierem na polskim rynku w tym obszarze był TOTALbet, który w lipcu tamtego roku wprowadził taką możliwość. Potem dołączyli do niego kolejni legalni operatorzy jak Fortuna, STS, Totolotek, BETFAN, Milenium, LV BET, Betclic, eWinner a ostatnio BetX.

Jak założyć konto tymczasowe?

Jeżeli chodzi o kwestię rejestracji konta tymczasowego u bukmachera to polega ono na tym, że gracz jest zobowiązany podać w formularzu swoje dane osobowe, do których należy zaliczyć:

  • imię i nazwisko
  • datę urodzenia
  • adres zamieszkania
  • adres e-mail
  • numer telefonu
  • numer PESEL
  • numer konta bankowego
  • a także (czasami) serię oraz numer dowodu osobistego

Aby zarejestrować trzeba w pierwszej kolejności wybrać takiego bukmachera, który w pełni nam odpowiada. Na polskim rynku funkcjonuje ich wielu, dlatego też każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Jednym ze sposobów na znalezienie najlepszego buka, jest sprawdzenie rankingu zakładów bukmacherskich.

W następnej kolejności trzeba kliknąć w baner, który nazywa się „szybka rejestracja”, bądź jedynie „rejestracja”. Po kliknięciu w taki baner pojawi się powyżej wspomniany formularz do wypełnienia podstawowych danych. Należy oczywiście pamiętać, iż każdy bukmacher daje nieco różne rozwiązania. Wypełniając ten uproszczony formularz, system w większości przypadków od razu przekierowuje gracza na stronę główną.

jak zalozyc konto bez weryfikacji u buka

Jak już powyżej zostało wspomniane – przy koncie tymczasowym nie trzeba od razu skanować dowodu osobistego, ponieważ aktywacja konta odbywa się poprzez link aktywacyjny, który zostaje wysyłany na skrzynkę pocztową gracza, bądź kod SMS. Należy również zaznaczyć, iż konto tymczasowe jest przyznawane na krótki okres czasu, który wynosi z reguły około miesiąca, po tym czasie gracz jest zobowiązany o przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości – wtedy profil zostanie przekształcony w konto zweryfikowane.

Plusy i minusy konta bez weryfikacji

Z założenia konta bez dokumentu osobistego u bukmachera płynie wiele korzyści, do których można zaliczyć przede wszystkim to, że gracz ma możliwość szybkiego rozpoczęcia obstawiania zakładów, a w ten sposób zaoszczędzenie czasu w przypadku gdy sytuacja nagli np. rozpoczęła się Bundesliga a tu taki mecz jak Bayern kontra Borussia M, a tymczasem spotkanie u rodziny trwa w najlepsze i nie ma jak tego zweryfikowanego konta założyć. I wtedy przychodzi rozwiązanie – szybka rejestracja.

Jeżeli chodzi o możliwości płynące z założenia konta tymczasowego u bukmachera to trzeba tutaj zaliczyć w szczególności: możliwość korzystania z ofert specjalnych, możliwość oglądania transmisji z wydarzeń sportowych (oczywiście, jeżeli są taka opcja jest dostępna u danego bukmachera, ponieważ nie wszystkie zakłady bukmacherskie tą możliwość posiadają).

Z kolei, jeżeli chodzi o kwestię związaną z ograniczeniami wynikającymi z korzystania z konta tymczasowego to zaliczyć tutaj można między innymi to, że gracz może wpłacać środki na takie konto, ale żeby je wypłacić to system musi dokładnie zweryfikować rachunek bankowy danego użytkownika. Dzieje się tak dlatego, aby kontrola nad przepływem środków finansowym była sprawniejsza oraz uproszczona. Wycofanie środków, które zostały wpłacone, jako depozyt również nie mogą zostać wycofane. Kolejnym ograniczeniem jest kwestia związana z limitem stawek, ponieważ użytkownik korzystający z konta tymczasowego ma możliwość obstawiania bez dowodu wyłącznie maksymalną kwotę 5 tysięcy złotych.

Podsumowując, konto bez weryfikacji jest wciąż nową funkcjonalnością na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Jednocześnie można zauważyć, że przybywa coraz więcej podmiotów oferujących taką możliwość, gdyż jest to jednym z tych elementów, na które coraz częściej stawiają (i poszukują) nowi typerzy. Szczególnie dobrze o tym wiedzą bukmacherzy zagraniczni, u których taki rodzaj konta jest standardem. Zapewne kiedyś i tak będzie w naszym kraju.

5/5 - (1 vote)