Blog
6 czerwca 2018

Oficjalny hymn MŚ Rosja 2018 – Colors. Zaskoczenie?

Mundial to nie tylko piłka nożna, wspólne oglądanie meczy w telewizji, ale też i muzyka. Oprócz oficjalnej piosenki MŚ, artyści tworzą także hymny na Mistrzostwa. W przeszłości taką możliwość dostali między innymi Vangelis (2002), R. Kelly (2010) czy też C. Santana (2014). Natomiast kto przygotował hymn na turniej w Rosji 2018 i zaśpiewa go podczas meczu otwarcia 14 czerwca, o tym poniżej.

Oficjalny hymn MŚ Rosja

Utwór „Colors” w wykonaniu Jasona Derulo zostały wybrany oficjalnym hymnem piłkarskich Mistrzostw Świata 2018.

Jak do tego doszło? Wszystko zaczęło się 15 lutego 2018 roku, kiedy Coca-Cola ogłosiła swoją współpracę (i pierwsze fragmenty utworu) z J. Derulo nad stworzeniem oficjalnego hymnu MŚ 2018.  Zobaczcie sami co o tej kooperacji mówi wokalista:

 

Początkowo, światowa premiera piosenki miała odbyć się 6 marca, ale została przesunięta o 3 dni na piątek 9 marca bieżącego roku.

Do „Colors” nakręcono dwa teledyski. Pierwszy nagrany w Miami, został opublikowany 16 marca, a za teledysk odpowiada David Strbik.

 

Natomiast drugi teledysk nakręcony przez Gila Greena (autora klipów m.in. dla Akona, Flo Ridy, Pitbulla, Snoop Dogga) prezentujący piękno przyrody i zabytków Haiti, ujrzał światło dzienne 11 kwietnia.

Który się wam bardziej podoba? Na chwilę obecną, pomimo krótszego czasu istnienia w Internetach, więcej odsłon ma drugi teledysk (27 140 256 vs 19 239 612 wyświetleń).

Zobacz też: → Nietypowe kursy Fortuny na MŚ 2018

 

Jason Derulo o „Colors”

Derulo po prezentacji utworu, opowiadając o inspiracjach stojących za tym hymnem Mundialu w Rosji, powiedział:

wypowiedz derulo o colors 2018

„Colors” w wersji “live” będziemy mogli usłyszeć podczas meczu otwarcia Mundialu już 14 czerwca na stadionie Łużniki w Moskwie w obecności ponad 80 tysięcy kibiców. Zmierzą się wtedy reprezentacje Rosji i Arabii Saudyjskiej. W ocenie bukmacherów internetowych więcej szans mają zawodnicy Sbornej. Choć trzeba mieć w pamięci, że te mecze rządzą się swoimi prawami i zbytnia presja może sparaliżować faworyta. Część z kibiców na pewno pamięta mecz pomiędzy Francją, a debiutującą na MŚ drużyną Senegalu w Korei Południowej (2002). Trójkolorowi (inne przydomki finalistów Mundialu 2018 znajdziesz tutaj) pomimo wszystkich atutów przegrali ten mecz 0:1.

Jason Derulo (28 l.) to amerykański wokalista, tancerz, aktor, tekściarz haitańskiego pochodzenia. Autor takich hitów jak „Swalla”, „Wiggle” czy „Talk Dirty”.

5/5 - (1 vote)